Zasady zaliczenia

by Daniel Kaczmarski published 2021/04/19 13:49:48 GMT+2, last modified 2021-04-19T13:49:48+02:00
  1. Obowiązują ogólne zasady zaliczenia laboratoriów, o ile punkty poniżej nie stanowią inaczej.
  2. Punktacja zadań: Do wykonania są zadania z 10 instrukcji. Niektóre instrukcje są przewidziane na więcej niż jedne zajęcia. Każda instrukcja zawiera zadania, które punktowane są następująco:

    zadanie przydzielone z instrukcji punkty do zdobycia za zadanie
    łatwe za 3 punkty 1 punkt
    trudniejsze za 5 punktów 3 punkty
    trudne za 7 punktów 4 punkty

    1. Na początku zajęć prowadzący podaje każdemu zespołowi numery trzech zadań, którym przypisane są punkty zgodnie z przedstawioną wyżej punktacją. Po 15 minutach każdy zespół powinien zgłosić osobie prowadzącej laboratorium numery dwóch zadania z trzech przez nią podanych, które rozwiąże podczas zajęć. Z jednego laboratorium nie można zdobyć więcej niż 7 punktów.

      Proszę zwrócić uwagę, że realizacja jedynie zadań łatwych na wszystkich zajęciach nie gwarantuje uzyskania na koniec oceny pozytywnej.

    2. Zadania należy rozwiązywać na zajęciach, na których zostały zadane. Zespół może oddać rozwiązania jednego z zadań na początku następnych zajęć, pod warunkiem, że prace nad nim były na poprzednich zajęciach rozpoczęte i zaawansowane. W późniejszym terminie i na kolejnych zajęciach rozwiązania nie będą przyjmowane. Zadanie zostaje uznane za rozwiązane, jeśli osoby, które je oddają odpowiedzą poprawnie na pytania go dotyczące.
    3. W trakcie semestru odbędzie się jedno kolokwium sprawdzające wiedzę z przedmiotu. Kolokwium będzie miało formę  praktyczną. Kolokwium będzie na 30 pkt.  Czas trwania kolokwium to 30 min.
    4. Po zakończeniu zajęć należy spakować do archiwum: kody źródłowe związane z rozwiązanymi i zaliczonymi zadaniami, w archiwum musi się także znaleźć obowiązkowo zrzut ekranu w formacie PNG z widoczną datą i godz. z zasobnika systemowego, pokazujący uruchomiony(e) na komputerze studenta program(y) oraz plik z użytymi komendami, którymi testowane były zadania - wszystko proszę wgrać na Platformę Moodle. Poprawna nazwa archiwum: SO2.GR2ID15A.KOWALSKA.KOWALSKI.LAB01.zip
    5. Każdy zespół rozwiązuje zadania samodzielnie. Rozwiązania „pożyczone” od innych zespołów nie będą uznawane.
    6. Oddawanie „gotowców” na zajęciach jest zabronione.
    7. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w trakcie semestru to: 10 x 7 pkt. + 1 x 30 pkt. = 100 pkt.